flattykawa71
flattykawa71 flattykawa71
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kayla bought 16 bagels. Each bagel cost $1.50. She paid a total of $20. Write an equation to determine how many bagels she bought.

Respuesta :

doglover985672
doglover985672 doglover985672
  • 22-10-2021
Answer: 16 x 1.50 = 20

I think it’s that, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

True or False: Viruses contain genetic material in the form of DNA or RNA. * O True False What are the two cycles called for virus reproduction (select two answ
what is the fraction for -0.385678
Please answer it for me or show me how to do it? I will mark you branliast answer !!
The graph shows the altitude, a, of a plane, in feet, after t minutes. What is the rate of ascent of the airplane?A.125 feet per minuteB.120 feet per minuteC.15
The cost of tuition at a college is $12,000 and is increasing at the rate of 6% each year. Use exponential function to find the tuition cost after 4 years.
This is a hook sentence ?: "Carefully, I looked around. There were many people of different nationalities, I noticed immediately by their accents."​
Which statement best describes the positive impact that this mural may have on viewers? It reveals progress made since that time in history It tells the histor
Which of the following statements best characterizes how developed and developing countrie A. Neither developed nor developing countries have had a significant
John Bowlby replaced the psychoanalytic notion of a "needy, dependent infant" with the idea of a "competence-motivated infant" who uses his or her primary careg
pls help with all thank youuuuuuu