kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

Compare the maps. A map titled Physical Regions of Europe. The Alpine Mountains are shaded red. The Central Uplands are shaded green. The North European Plain i
when i see marigolds i think of
How did the Treaty of Easton influence the final results of the Seven Years’ War in North America (French and Indian War
hi Everyone, hru guys?? Let me know if you guys need anything!
please help asap if someone else doesnt understanding solids, liquids, and gases, how would you explain it to that person?
What table shows properties of some planets in the solar system. Property Venus Earth Mars Jupiter Saturn Neptune Average Distance from the Sun (AU) 0.72 1.0 1.
What were the 2 principles of government in the English system?
Put the route for each of the explorers of Portugal took
Some animal cells have ___, while others do not
Confucianism, a system which has influenced the Chinese civilization, is a system of