Nobodyishere7777 Nobodyishere7777
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Alonzo buys cheese from the local farmers market the graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces use the graph to answer the questions

Alonzo buys cheese from the local farmers market the graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces use the graph to answer the question class=

Respuesta :

andrewgravley26
andrewgravley26 andrewgravley26
  • 22-10-2021

Answer:

35 cents per 1oz

Step-by-step explanation:

there is a slope of 1 so the cost of 1 oz is equal to (1,1)

Answer Link

Otras preguntas

a single vote Plays important and determining role in election .explain
if one gram of sulphur dioxide contains x molecules what will be the number of molecules in 1g of methane ​
Complete the pairs of corresponding parts if RST=TXY
Please help peeps Thanks
a single vote Plays important and determining role in election .explain
According to Hebrews 11, what did Abraham believe God would do if Isaac was slain as a sacrifice?
a bus starts with a speed 15 metre per second then how much time does it take to complete 15 kmpls pls help ​
Two gravitational forces act on a given object. How do you determine the total gravita- tional force acting on the object?
In what way does Isaac represent us?
how the disease spread by bacteria transmit from one person to another explain. ​