zayo4100 zayo4100
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A customer buys 12oz of honey for $5.40. How much honey can you buy per dollar

Respuesta :

lisangu386
lisangu386 lisangu386
  • 22-10-2021

Answer:

0.45oz or honey

Step-by-step explanation:

5.40/12

Answer Link

Otras preguntas

Explain how calisthenics can include both isometric and isotonic exercises.
-10=-15+5x heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp me
determine how many moles are present in 523.46g of glucose, c6h12o6
What is 0.034 in scientific notation?
100 POINTS Which statements are correct interpretations of this graph? Select EACH correct answer. (MULTIPLE CHOICE) A. 0.75 boxes are filled per minute. B. 1.3
Name two parts of the water cycle in which contaminants can be introduced.
A change in ph can change the shape of a protein. how might a change in ph affect the function
An excel _____ allows data easily to be summarized and charted.
100 POINTS. Teresa says she stacks about 7 dishes by hand every minute. What line represents Teresa’s statement? A. line a B. line b C. line c D. line d
Which of these sentences uses a metaphor? a. he caught the ball and then made a basket. b. he is a fantastic player. c. he is a star. d. he plays for fun; h