Seudónimo Seudónimo
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Yesterday, Nate’s mom bought 4 boxes of crackers for $2.59 each. About how much did she pay for the crackers?

Respuesta :

angelinadelaquor
angelinadelaquor angelinadelaquor
  • 21-10-2021

Answer:

$10.36

Step-by-step explanation:

4•2.59=10.36

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following explains why the slavery industry was created in the colonies?
The brain must effectively convert two-dimensional images into a three-dimensional percept so we can
In which portion of Elgin’s presentation does this information fit?
Approximate, to the nearest 0.1°, all angles θ in the interval [0°, 360°) that satisfy the equation. (Enter your answers as a comma-separated list.) (a) si
Whats the relationship between 8.76x10^6 and 8.76x10^2
what is the significance of second continental congress and what resulted from it?
What do forensic scientists do to collect and preserve soil samples?
On which one of the following factors are all government types based
32 gal/min = what qt/h
The table shows the number of cups of water required when cooking different amounts of rice. Amount of Rice (cups) Amount of Water (cups) 2 5 3 7.5 5 12.5 8 20