raidenerai91 raidenerai91
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $8.28 for an 18 ounce jar of peanut butter. How much does it cost per ounce of peanut butter?​

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 21-10-2021

Answer:

8.28/18 = 0.46

46 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

who composed and recorded the early rock ‘n’ roll hit johnny b. goode?
. Circle the correct choice for each statement 1. The number of substances in a mixture (can - cannot) be varied, for a compound they (can - cannot). 2. The dif
How do you use "Speaker of the House" in a sentence for AP Government?
I need help finding this answer
When a product has gained a certain level of brand awareness, firms use _____ advertising to motivate consumers to take action.
What did Russia, a largely Slavic nation, do after Austria-Hungary declared war on the Slavic nation of Serbia? Question 5 options: declare war on Germany pledg
,5³-(2 la puterea 35 x 3 la puterea 36 x cinci la puterea 14)x(2 x 3 la puterea 4x 5 la puterea 19).2 la puterea 4 (d din poza)
who is the current prime minister of Malaysia​
Jared has not read the chapter on psychological disorders, so he misunderstands some basic facts. For example, he believes that schizophrenia refers to a multip
on what basis are populations assigned to the same biological species?