c3helizzyySmoorrecc c3helizzyySmoorrecc
  • 25-12-2016
  • Mathematics
contestada

Karina pays $1.92 for pencil erasers. the erasers cost $0.08 each. how many erasers does she buy?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 25-12-2016
1.92 / 0.08 = 24.....Karina bought 24 erasers
Answer Link

Otras preguntas

Q: if a number ends with 0, then it is divisible by 10. What is the contrapositive of the statement.
Compared to younger children, school-age children A. are bigger preschoolers. B. have qualitatively different needs. C. require a classroom-like s
One consequence of the third law of thermodynamics is that A. heat engines have efficiencies less than 100 percent. B. in some energy conversions, energy
¿En qué año sucedió la guerra de la Triple Alianza?
Evaluate Dx. -4x + 7y = 1 25 = 2x + 5y
Do you have to put a definition in quotes
How do torts for right to privacy develop?
The Battle of Britain was fought mainly A. on land. B. by airplanes. C. at sea. D. by tanks and artillery.
Connor is asked to find the probability of rolling a prime number on a die. He states that this is a simple event. True or false?
The connotative meaning of a word A.) is how it is defined in the dictionary. B.) is inappropriate for use in formal writing. C.) can be found by breaking the w