TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

Do you think monna giovanni makes the right decision in marrying Frederigo in the end?
How would the three fifths compromise affect Virginia in 1790
hey can you please help me posted picture of question
Could someone please help with this question
please help thank you.
Which law sought to protect union members from possible wrongdoing on the part of their unions? a. civil rights act b. landrum-griffin act c. taft-hartley act d
People tend to prefer potential partners who possess _____ demographic characteristics, _____ personality traits, and _____ attitudes and interests.
Who does jefferson davis say chose to create the confederacy?
Kelly bought a new car for $20,000. The car depreciates at a rate of 10% per year. What is the decay factor for the value of the car?
The volume of a cylinder varies jointly with the square of its radius and with its height: V=kr^(2)h Cylinder A has a volume of 251.2 cubic inches and has a ra