Kizmit1959 Kizmit1959
  • 25-09-2021
  • Business
contestada

EA19. 5.5 Prepare the journal entry to record the sale of 2,000 units that cost $8 per unit and sold for $15per unit.

Respuesta :

twitchnxrbaby
twitchnxrbaby twitchnxrbaby
  • 27-09-2021

Answer:

hyrufyigkjbhvtdu

Explanation:

fxhdrye75rgikjbhvtdu5ertyhinjbhvcutdbcgjtdlu5et

Answer Link

Otras preguntas

what are two organs that are difficult to repair using stem cells?
how is the flow of energy through a community different from the cycling from the matter?.
LEAST COMMON MULTIPLE OF 27 , 48, 66
If you travel at a rate of 45 miles per hour.How many minutes will it take to travel 1 mile
how do you  this 2 x 2 = 3 +
a carton can hold 1000 unit cubes that measure 1 inch by 1 inch by 1inch. describe the dimensions of carton of the carton using unit cubes.
What is -0.4 as a fraction or mixed number in simplest form ?
A 12 ounce bag of birdseed costs $3.12. A 16-ounce bag of birdseed costs $3.84. Which is the better deal. How much money per ounce would you save by buying that
Why cant chloroplasts and mitochondria live outside the cell now?
What is 100,000 less than five hundred sixty thousand, three hundred thirteen is