gingerpeyton
gingerpeyton gingerpeyton
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb
$1 $1 $1

Respuesta :

babangamon
babangamon babangamon
  • 24-09-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

12lb=$4

X = $1

12=4x

x = 3

Therefore; $1 is 3lb

Answer Link

Otras preguntas

What is the total energy of a 175,000kg shuttle orbiting the Earth at 600km above Earth's surface?
Explain how the types of mountain landforms are related to one another.
Simplify the expression 7v + 2w-12v
The area of a triangle is 6.75 m to the 2 power.  If the base of the triangle is 3 m, what is the height of the triangle?
The area of a triangle is 6.75 m to the 2 power.  If the base of the triangle is 3 m, what is the height of the triangle?
what part of speech is abundant
_____ Na3PO4 + _____ KOH   arrow  _____ NaOH + ___________K3PO4How do I balance this equation?
Describe the typical movement of ciliates.
Justin works as a car salesman. Last week he had a total of 42,000 dollars in sales. if his Commission is 2 percent how much did Justin earn and last week?
in relation to the earth's surface, explain where rock spend most of there time.