chelsiii45 chelsiii45
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

Joe bought 16 pounds of flour for $7.
How many pounds of flour did he get per dollar?

Respuesta :

erinpadron
erinpadron erinpadron
  • 24-09-2021

Answer:

112

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

After negotiating a truce with richard, saladin ________________________.
Your town is having a meeting about whether or not to allow residents to build solar panels on their houses. Many people are against this because they think it
220 students were asked if they liked chocolate or vanilla ice cream.140 said they liked chocolate and 120 said they liked vanilla. how many students liked both
Jesse has been asked to babysit his younger brother, Caleb, after school. He is concerned that Caleb is not getting enough physical activity because he spends h
the first term of sequences is 29, and the fourth term what are the second and third term
Can you work around food with a trach
Une lettre amicale pour raconter de la rentrée scolaire
Why are Shakespeare plays considered difficult for modern students to understand
What do the top edges of the sides c. have to ne even with
What volume will 1.25 liters of carbon dioxide occupy at 50.0°C if the pressure changes from 0.865 atm to 0.820 atm?