AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Determine the market potential for a product that has 20 million prospective buyers who purchase an average of 2 per year and price averages $50. How many units
what issue did malala father overcome in his youth
What was the name of the set of proposals after the War of 1812 that called for protective tariffs and infrastructure improvements?
Need help with #12 ASAP. What is the equation of a line that is perpendicular to the line y= -1/2x+7 and passes through the point (4,10)?
What is the slope of the line below?
locate the participial phrase of the word modified I head Melissa practicing the clarinet
3) In stanza two, how does the poet enhance the imagery of the wind? A) The diction is reminiscent of the imagery of wind. B) The formal rhyme scheme imitates a
common differences among the x -values and y -values and determine if they represent a linear function. {(3,0),(6,3),(9,6),(12,9)} x - values: 6-3=3,9-6=3,12
Write test programs in java to determine the scope of a variable declared in a for statement. Specifically, the code must determine whether such a variable is v
What lessons were learned from ww1