aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Respuesta :

shannonvankeuren shannonvankeuren
  • 22-09-2021

Answer $ 8.70

Step-by-step explanation:

Multiply $1.74 by 5

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite 1/(√x-5) in an equivalent form with a rational expression in the denominator.
Write the following numbers used in these statements in scientific notation. (Note: Some of these numbers have been rounded.) One cubic inch is 0.0000214 cubic
Which artist rejected impressionism to create paintings with symbolic meanings?
From a box containing 6 black balls and 4 green balls, 3 balls are drawn in succession, each ball being re- placed in the box before the next draw is made. What
3214 divided by 5 step by step will give brainliest
Help ASAP thank youuuuu
Which equation represents this statement? Fourteen less than three times a number is fifty-two. A) 3x −14 = 52 B) 3x + 14 = 52 C) 52 −14 = 3x D) 52 −3x = 14
? Which type of balance is used in this image?
Erica used friendly numbers to find 43-19 she added 1 to 19 and subtracted 1 from 43 what is erica's error? Explain
Steps to take to determine the distance in miles between two towns that are 200 kilometers apart