davidolivacamacho898 davidolivacamacho898
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

SHOPPING Ms. Morgan bought 3.5 pounds of bananas at $0.51 a pound and 4.5 pounds of pineapple at $1.19 a pound. How much did she pay for the bananas and pineapple?

Respuesta :

emboninwi emboninwi
  • 22-09-2021

Answer:

Answer:

1.76 for bananas 5.36 for pineapples

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to this?
Read the excerpt from Alice's Adventures in Wonderland. The table was a large one, but the three were all crowded together at one corner of it: 'No room! No roo
Which pair of angles are supplementary
9) According to the multiple nuclei model, an airport is likely to attract nearby A) industries B) residences C) shops. D) universities. E) hospitals 10) Higher
The density of o2 gas at 16 degrees Celsius and 1.27atm is?
Megan is reading a long, dull article for her history class that is boring her. Since she has to write a report on this material, which strategy will help her c
Need answer ASAP *MARKING BRAINLIEST
- Calculate the efficiency of the human body if a person eats a hamburger containing 7.4822 kJ of energy and the body uses 2021 J of energy for its necessary li
The answer for part A is right ?? And please help me in part B and C
Write a quadratic function in a standard form whose graph passes through (−8, 0), (1, 0), and (2, 30). f (x) =