ob2736292
ob2736292 ob2736292
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada

HELP ASAP PLZZZ ON 2.a.

HELP ASAP PLZZZ ON 2a class=

Respuesta :

hillqryc
hillqryc hillqryc
  • 21-09-2021

Answer:

$0.8425 for 1 ounce

Step-by-step explanation:

divide $6.74 by 8 to get your answer

Answer Link

Otras preguntas

Alberto walks 0.8 miles to school. It took him 6 minutes to walk the first 0.3 miles. Atthat rate how long would the entire trip take him?
What is the reciprocal of 3¼
You buy two T-shirts in a sale. You pay the full price of $12 for the first T-shirt, and you get the second T-shirt for half this price. What fraction of the fu
What is the purpose of cost allocation? why is it so important to allocate cost properly in a business?
Reginald eats a high-fat diet and does not exercise. He is at risk for developing _____.
What are the four question words in Spanish for “how,” “where,” “when,” and “who”?
efectuati impartirea 12xy:3x
What is the ratio of the length of one legto the length of the other leg
Bakeries making identical quilts for herself and her sister. For each quilt she buys 5 yards of solid fabric. And w yards of printed fabric.if w=4, how much fab
write and solve a system of equation