pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

In the diagram below, determine the value of x:
help me please :) find m of angle bdg
What is the relationship between compressor work and COPR?
Bill made $231 for 11 hours of work. At the same rate, how many hours would he have to work to make 105 ?
What is the slope of y = -5x + 1
Which of the following locations served as the headquarters for General Washington’s troops during the winter of 1777-1778? Fort Lee, New Jersey Long Island, Ne
Use a dictionary to find the primary accent in the word. You will find two correct pronunciations for this word. Choose the answers that show correct primary ac
Sheldon has a traditional health insurance plan. He has a $200 deductible. The level of co-insurance for his plan is 90/10, where 10 represents Sheldon’s portio
Write one to three paragraphs on what you would want if your wedding was being photographed. How would you express this to a photographer?
Can someone help me the story is about roll of thunder