emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

One who studies artifacts of people
5 hundreds x 10 in standard form
A book store was selling 5 books for 27.25. Online you could buy 6 books for 32.16. Which place has a lower unit price?
What were three of the final goals of the 1994 Cairo Conference?
Sunflowers belong to which of the following kingdoms? a. Animalia b. Fungi c. Plantae d. Protista
Rename the number 805 tens?
d says that 3 tenths multiplied by 100 equal 300 thousandths answer is he correct use a place value
Why did fewer Dutch than English immigrate to the American colonies?
Rename the number 805 tens?
After becoming the emperor of France, Napoleon Bonaparte made sweeping changes in areas such as religion, education, economics, and the government. Pick two of