orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

Translate the word phrase into a variable expression
I need help plz how do this
Lyn lives 6 3/4 miles from YMCA. Write the distance as decimal
Is the answer time,step,place or point of view
In describing the individual pilgrims,Chaucer begins with the A) knight B) wife of baby C) pardoner D) innkeeper
what is the prepositional phrase for the sentence
What can cause you to observe that sone objects fall faster than others?
The atmosphere interacts with the hydrosphere in the water cycle roots of plants phosphorus cycle underwater volcanoes
Each state can set its own minimum wage. If the federal and state minimum wages are different, the highest minimum wage is used. True False
cup of coffee is considered a:a. soluteb.solventc.solutiond.precipitate