dylanteer dylanteer
  • 23-06-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $198.00 to buy beef to make 300 meatballs. What will the cost be
to make 120 meatballs?

Respuesta :

larutansoe
larutansoe larutansoe
  • 23-06-2021

Answer:$181.81

Step-by-step explanation:300/198

=1.5151515….multiple by 120

=181.818181

Answer Link

Otras preguntas

can somebody please write what are the rules for multiplying integers and the rules for dividing integers in a short answer?
What is the slope of the line shown in the graph? A. 2/3 B. -2/3 C. 3/2 D. -3/2
i need help me plz i have one retry left
Which of the following correctly compares UV rays and infrared waves? Infrared waves have higher energy than UV rays. Infrared waves have the same wavelength as
Which of these would be considered the most interesting anecdote in a biography of a celebrity?A. how often they pursue their favorite hobbiesB. where they like
why did the farmers make it possible to change the constitution
what is the function of the tip and the margin of the leaf?
What does the empirical evidence show about the myers-briggs type indicator's ability to predict a person's behavior on the job or in relationships?
Examine this system of equations. What integer should the first equation be multiplied by so that when the two equations are added together, the x term is elimi
PLEASE HURRY what type of energy is stored in chemical compounds and released in chemical reactions a) electrical energy b) kinetic energy c) potential energy