owen7959 owen7959
  • 23-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 7 kg of tomatoes for $15.40. What was the cost per kilogram?

Respuesta :

dfdvgdafgafgfd dfdvgdafgafgfd
  • 23-06-2021

Answer:

C

Step-by-step explanation:

i just did the test

Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 23-06-2021

Answer:

$2.20 per kilogram

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of kilograms

15.40 / 7

2.20 per kilogram

Answer Link

Otras preguntas

In one or two sentences, describe how an invasive species can be introduced into an ecosystem by humans. Name a specific situation and species and how it would
What is the answer to this question
money can not buy love​
When you are reading, which type of question should you ask to find out the main idea of the text? a Who c. Where b. What d. When Please select the best answer
The form of energy from the sun can be transformed into the energy needed for a tree to grow. What types of energy occur in this transformation? Question 5 opti
A 4-column table with 3 rows. the first column has no label with entries students, teachers, total. the second column is labeled wear glasses with entries 32, 4
Identify two things that differentiate depression from sadness. (site 1) brainly
_________ and __________ both include the idea of the unconscious in their theories, where one refers to it as the unconscious and the other refers to it as the
What percentage of 3hrs is 45 mins​
HELP HURRY PLEaSE THIS IS IMPORTANT!