alekiannchihuahua628 alekiannchihuahua628
  • 21-06-2021
  • Mathematics
contestada

A 15-day supply of vitamins costs $1.74, what is the price in cents per day?

Respuesta :

reinhard10158
reinhard10158 reinhard10158
  • 21-06-2021

Answer:

it costs 12 cents per day.

Step-by-step explanation:

15 days cost $1.74

1 day then costs 1.74/15 = $0.116 ≈ $0.12

Answer Link

Otras preguntas

What do you think the difference is between Gospel and Sentimental Ballads were?
Helppppp and show equation plsssssssss
i will give brainleist In a nuclear power plant, where does the generator get its energy to operate? directly from the reactor from the steam turbine from the e
Which 2 of the following deserts are located in parts of Africa
4 (x-9) = -48 x= please help me ​
Which organism obtains its energy exclusively from dead or decaying matter?
Does anyone know 3x=-12?​
What would you say are two 'gifts' we still have from the Roman Empire?
. A(n) _____________ phrase gives you another name for a noun or pronoun ahead of it.
After Johnny killed the Soc in the park he told Ponyboy they needed 3 things. What were they?