kaydenhale kaydenhale
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

A box of Pop-tarts costs $3.00 for 8. How much per pop-tart?

Respuesta :

xoooxj xoooxj
  • 26-05-2021
it’s $0.375 per pop tart
Answer Link

Otras preguntas

Given the geometric sequence with the first three terms shown below, answer the following questions 2,10,50,... 1)What is the recursive definition for this sequ
What is the product?
What is the slope of the line that passes through the points (−8,3) and (−8,2)? Write your answer in simplest form.
Water flows at a rate of 8000 cubic inches per minute into a cylindrical tank. The tank has a diameter of 128 inches and a height of 72 inches. What is the heig
Which choice could be the equation of a line that passes through the point (0,-15) and is parallel to the line represented by this equation
The tone of The R ape of the Lock can best be described as _____. humorous harsh disinterested unamused
markin brainiest !!!​
Describe DDT and summarize the history of the use and banning of DDT, including actions taken by the U.S. government. state the major reasons for spraying with
HEY GUYS 20 POINTS!!!!!!! 5 Star Thanks and BRAINLIEST TO BEST ANSWERER Just answer this question: What more should I add to this question? Or delete?
What is the degree of this polynomial? 5/7y3 +5y2 +y +1​