sebastmoore0717 sebastmoore0717
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

20 ounce sodas cost 4 for $5. How much does each soda cost?

Respuesta :

pozzamina pozzamina
  • 24-05-2021
I think 1.99?
I have no idea but I think it’s that
Answer Link

Otras preguntas

Jane had 4 rabbits on her farm and noticed the population was doubling every 6 months. How many rabbits will she have in 6 years?
How do I solve for y in literal equation for 1/2y+4z=x
Which paragraph shape is often used by journalists for their newspaper articles?
Which word in this sentence is the helping verb? Jamie can probably repair his bike by himself. a. can b. by c. probably d. repair
How did the Second New Deal create a way for workers to exercise their rights in the workplace?
brittany wants to make cookies at her school one batch of dough makes 2 dozen cookies she has 68 students at her school is it reasonable that she will need mor
if the divisor is 30, what is the least 3 digit dividend that will give you a remainder of 8?
what are the steps of sexual reproduction
what is 25/99 in decimal
Yesterday, the snow was 2 feet deep in front of Archie’s house. Today, the snow depth dropped to 1.6 feet because the day is so warm. What is the percent change