txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What is it called when a writer does not state his or her main idea directly? a. text structure b. inference c. counterargument d. implied claim
How sport personalities portrayed by the media and how the portrayal influence people
What is another way to write the equation 7/8x+3/4= -6?
How do cells make food?
How can you help your neighbors reduce their unhealthy weight gain? Spend time going out to eat at restaurants with them Model useful habits for them and thei
What is the Fourth President?
The ring in the image has a volume of exactly 1.0mL. How much water is in the graduated cylinder? A) 47.6 mL B) 47.7 mL C) 48.6 mL D) 48.7 mL
what different types of companionship exist??
Why would someone choose to use a graphing calculator to solve a system of linear equations instead of graphing by hand? Explain your reasoning.
Please help!The Bay of Pigs Invasion ______. succeeded in overthrowing Fidel Castro was supported by the United States was carried out by Cuban exiles resulte