Robloxjayden95
Robloxjayden95 Robloxjayden95
  • 22-05-2021
  • Mathematics
contestada

Please Help!! Due very soon

Please Help Due very soon class=

Respuesta :

myue myue
  • 22-05-2021

Answer: $6.49 for 1 book

Step-by-step explanation: You won't fail your assigment

Answer Link
SpammingSweetheart
SpammingSweetheart SpammingSweetheart
  • 22-05-2021

Answer:

  • Cost of 13 books = $84.37
  • Cost of 1 book (using unitary method) = 84.37÷13

ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ=$6. 49(each)

Answer Link

Otras preguntas

That dress is too expensive. _____ , I don’t think it would look good on me.
Please help !!! Will give you the brainliest !!
A car drives at a speed of 500 miles per hour. It takes the car "r" hours to reach its destination. Enter an equation that can be used to find the number of hou
what information you need to share with your doctor to avoid a possible bad reaction to medication? ​
Please help again please and thank you :)
1.Wear a sun hat____ you'll get sunburnt. A. so B. but C. or D. and 2.My sister works _____ the benefits of the community. A. with B. for C
atteo spends a total of 38 min exercising. He walks for 6 min to warm up and then runs at a constant rate of 8 min per mile for the rest of the time. Matteo say
soaps do not work well in hard waters. But they can still be effected it large quantities of soap are added to water. Explain why.​
4/ "People 3. How can you are attracted to the poultry farming these days" Explain with practical examples.people are attracted to the poultry farming these day
define conjugate Base and conjugate acid​