shyjunebug shyjunebug
  • 22-05-2021
  • Mathematics
contestada

2. 8 tomatoes for $2 3. 12 . riday8 tomatoes for $2 as a unit rate ​

Respuesta :

sdgsdfgsftwery sdgsdfgsftwery
  • 24-05-2021

What do you mean? I dont understand lol.

Answer Link

Otras preguntas

What information is needed to set up sales tax in QuickBooks Online for a client who only does business in their home state? Select the 4 options you think appl
Given the infirmation in the diagram, which theorem best justifies why lines j and k must be parallel
6 For every 3 girls in Mr Hegarty's class there are 5 boys. What is the ratio of girls to boys in the class? Give your answer in its simplest form.
Researching Modern-Day Latin America This activity will help you meet this educational goal: You will research a modern-day Latin American country to find out m
An aqueous solution is made by dissolving 29.4 grams of aluminum acetate in 433 grams of water. The molality of aluminum acetate in the solution is
The picture shows a triangular island:Which expression shows the value of q?A. r cos 550B. r sin 550C. sin over 55°D. cos over 55°​
Write an expression:You bought foursandwiches that cost$2.50 each and twodrinks that cost ddollars each.​
The type of first aid given will depend on many factors, one being the type of injury or illness. Choose the answer. True False
simplify 4^2 x 4^8 ..................
find the slope-intercept equation of the line passing through the point (2,1) with the slope of m=3