minor497517 minor497517
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Anyone willing to help? Need the answer ASAP.

Anyone willing to help Need the answer ASAP class=

Respuesta :

homer21 homer21
  • 26-04-2021

Answer:the 12 ounce box is better to buy

Step-by-step explanation:

1.80 times 2= $3.60

12 ounces times 2= 24 ounces

Answer Link
nufuyt nufuyt
  • 26-04-2021

Answer:

The 20 oz box is better

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following would be considered an example of logrolling? A. lobbyists securing spending policies that benefit their causes at the expense of taxpa
Dennis has less than 70 min. to spend on some homework questions. He spent 10 min. on the first two questions. The rest of the questions will take 5/2 min. each
During World War II, the Battle of Stalingrad took place in __________. a. France c. the Pacific b. Germany d. the Soviet Union
Related to sentences in french using these words je suis, ju es, elle est, il est, nousetes, nouscommes, ils sont, elle sont
I need a real-world problem out of a-6=15 please hurry i have 4-5 other projects!
okay so ive got a ton of piecewise function things and I really suck at them so maybe someone wants to help me? :D thanks giving extra pointsss
How many former presidents are still alive?
If you know The book the house on mango street and read it before and remember what happened. Why does Esperanza feel like a red balloon tied to an anchor?
Why does food coloring disperse in cold water?
If you were an astronaut on the Moon, what would you experience? What would you see from your perspective?