Scoleman0996 Scoleman0996
  • 25-04-2021
  • Mathematics
contestada

The cost buying salad from a bar is at least $4.50 per pound

Respuesta :

twyaffe6np twyaffe6np
  • 25-04-2021
Answer

We know from the problem that the salad is going to cost at least $4.50 per pound. Therefore, it is entirely possible for the cost to exceed $4.50, but it cannot be lower than $4.50 because then it would not be equal to $4.50.
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 2(4 - 1)2 O A. 18 O B. 36 O C. 30 O D. 60
NEED HELP DUE TODAY PLZ HELP ME I AM STUCK PLZ PLZ PLZ HELP ME!!!! Salmonella enterica is a type of rod-shaped bacteria. A student wants to view a live S. enter
why did washington have a problem with spain
Apparently the function l above is decreasing for ? HELP
Which statement about the water cycle is false? * 1 It naturally recycles water 2 It has a beginning and end 3 it is powered by the sun 4 It involves living thi
distinguish among a mixture, a solution, and a compound.​
On a vacation, Linda's family traveled 495 miles at 55 mph. What is the unit rate/slope in this example?
Portrait and Landscape are Question 4 options: Page layout Paper size Page orientation All of the above
Which factor influenced the development of ancient civilizations along river valleys?
Is, "Personal enrichment and fullfillment from one's work and responsabilities is hard work" A: true B: false