Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I require assistance.
Which of the following terms best describes a vertical line that the graph of a function approaches but never intersects? A Horizontal asymptote B Proportion C
Which item best completes this list? Elements of the Western Economy ----------------------------------------------------- -Natural Resources -Agriculture -Som
Circle G is shown. Line segment F G is a radius with length 3. In circle G, r = 3 units. Maria draws a circle with double the area of circle G. What is the area
WILL MARK BRAINLIESTUsualmente, tu lees libros, pero ayer leíste revistas.Is this sentence gramatically correct?
How many grams of nitrogen, N2, would be required to create 9.3 moles ammonia, NH3?
On december 29, 2021, patel products, inc. , sells a delivery van that cost $20,000. the equipment had accumulated depreciation of $16,000 at december 31, 2020.
WHAT IS NOUN? WHAT IS NOUN ?=​
NEED HELP PLEASE!! Don’t know how to do this
Help The movement of the progress bar may be uneven because questions can be worth more or less (including zeroj depending on your answer Read the following sen