michellefalcon82 michellefalcon82
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of notebooks costs $3.78. What is the unit price?

Respuesta :

10560570 10560570
  • 22-04-2021

Answer:

$1.26

Step-by-step explanation:

Answer Link
BigBubble
BigBubble BigBubble
  • 22-04-2021

Answer:

$1.26

Step-by-step explanation:

The unit price is the cost of a single note book:

3.78/3=1.26

Answer Link

Otras preguntas

If a molecule has one side more negative and one side more positive it is said to have a dipole and be polar. Which molecule has equal charge all the way around
PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION!!! WHATS THE ANSWER?? I WILL GIVE YOU BRAINLIEST AND A THANKS!
It takes 3 hour 15 minutes to fly from city a to city b at constant speed. Find how long the journey takes if A) the speed is 1×1÷2 times of the original speed
If your objective is to secure order, authoritarian governments actually work best. True False
Which of the following is an example of confrontation? A. "You are in no shape to drive." B. "How about you hang out and just spend the night?" C. "I really car
How to do this problem?? Thank u
Help Please See the picture
draw the lewis structure for the molecule N2O
1. There are four different types of taste. true false
ANSWER: b i hope i helped