Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

Select the substance present in the blood and filtrate but normally absent in the urine
Which theme is best reflected in this excerpt from Franz Kafka's The Metamorphosis? Because of his injuries, Gregor had lost much of his mobility—probably perm
in en el jardin de los espejos quebrados of whom is caliban thinking
Difference between 2.74 and 4.05
the main function of an acropolis was to provide
The function of beta-galactosidase is to Blank Space __________. A) Break down lactose B) Break down glucose C) Produce glucose
PLEASE HELP ASAP!!!!choose the correct form of quel to complete the following sentence je sais ______ docteur il prefere quelle quel quelles quels
Which would prove the least helpful during the drafting stage? A. finding a comfortable place to write B. repeatedly checking for spelling errors C. avoidin
To estimate your maximum heart rate (mhr), subtract your age from 220. a. True b. False
An exponential function for the population of an ant colony is given by f(t) = 500(0.78)t where t is time in months. If t is 0, what is the correct interpretati