dflores222 dflores222
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

$46.20 ON 12 GALLONS OF GAS ,WHAT IS THE PRICE PER GALLON

Respuesta :

XxGENIUSxX
XxGENIUSxX XxGENIUSxX
  • 22-11-2016
3.85 is the price per gallon do 46.20 divided by 12
Answer Link
kimberlyjdueck
kimberlyjdueck kimberlyjdueck
  • 22-11-2016
divide $46.20 by 12...$46.20 divide by 12 = $3.85  per gallon
Answer Link

Otras preguntas

In right triangle ABC, A=15°, C=37, and angle C is the right angle. Solve the triangle. Round to the nearest tenth, if necessaary.
An observation which is descriptive is considered: quantitative qualitative
What is the point of sex
Distance + (meters) 0 13 Complete the table to show the same information as the double number line. Time (seconds) Distance (meters) 13 39 10 Stuck? Use a hint.
find the value for each variable 2x (y+x) (y-x)
please huryyy Read the excerpt from Jawaharlal Nehru’s speech "A Tryst with Destiny.” On this day our first thoughts go to the architect of this freedom, the fa
The solubility of CO2 gas in water increases with increasing temperature. is not dependent on temperature. decreases with decreasing temperature. decreases with
The cells in a certain part of a plant form tubes. What is the most likely function of these specialized cells? A. Reproduction of plant cells B. Photosynthesis
Someone please help!
Give an example of something you will try to do to save a natural resource.