vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

NUMBER 4: it costs $1.44 for 16 lemons. How much is each lemon?

NUMBER 4 it costs 144 for 16 lemons How much is each lemon class=

Respuesta :

amandachu
amandachu amandachu
  • 26-03-2021
it is 9 cents each lemon
Answer Link
dgeralds88 dgeralds88
  • 26-03-2021
Cross multiply and divide it
Answer Link

Otras preguntas

The range of a target is found to be 20km. A shell leaves a gun with a velocity of 500m/s . What must be the angle of elevation of the gun if the ground is leve
Solve pls brainliest
Compare and contrast the Norse (Viking) trade network and the trading Empire of Srivijaya, in terms of organization, effects, and geography.
Help me pleaseeeeeeeeeeeee
We shouldn't overload people......... information or else they'll just switch off
6. What is the molarity of 175 mL of solution containing 2.18 grams of NazS04-10H2O?​
Select the answer that would make this sentence completely correct. This must be a caper said the man for I am a servant myself I was just asked to stay in this
Choose the inequality that represents the following graph ​
any one interested in revising Biology nutrition in animals?​
1. Who are all ________ people? A) this (B) those (C) them (D) that