crxzydevilbeeb
crxzydevilbeeb
26-03-2021
Mathematics
contestada
$120 for mowing 4 lawns =$_ per lawn
Respuesta :
eminer23
eminer23
26-03-2021
all you have to do here is divide how much money she made versus how many lawns they mowed.
120/4= 30
this means they made $30 per lawn
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
Solve 8 x -22 = -7 (x+1)
The numbers in german
What are the steps for adding two fractions that have the same signs?
What are air particles doing in an undisturbed state?
If M is a two digit number and N is obtained by reversing M, if M+N =132, how many values can M have?
Please answer this and I’ll make you Brainly if it’s right
What's the best thing for someone to learn when first investing in stocks. Can I still make a profit with not alot of money. When should I sell or buy or wait o
Someone solve this please please
Convert6 quarts to gallons
here's a graph of a linear function. Write the equation that describes that function. (Express it in slope-intercept form)