700271 700271 26-03-2021 Mathematics contestada Ms.Blankenship had 80$ to purchase school supplies for her class.She bought 32 glue sticks and 32 boxes of crayons.Each glue stick cost $1.40,and each box of crayons cost $0.59.How much money did Ms.Blankenship have left after these purchases? A-$16.32 B-$18.88 C-$63.68 D-$35.20