Ihavebadgradeshelp Ihavebadgradeshelp
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

4 glue sticks cost $7.76. Write a proportion

Respuesta :

baek564
baek564 baek564
  • 27-03-2021
1.94

Divide 7.76 by 4 to get the cost of each glue stick
Answer Link

Otras preguntas

which person is most likely to be infected when exposed to foodborne pathegon
According to Lincoln's plan, a state that seceded had to do all of the following upon re-entering the Union EXCEPT which one? A. be republican in form B. recog
Why did Allied forces find so much destruction when they finally reached Germany?
The news media is a valid source for learning about variable relationships. True or False?
When two statements are connected with the word and, the new statement is called a _____. conjunction disjunction conditional converse
An object becomes positively charged when it a. loses electrons. b. loses protons. c. gains electrons. d. gains neutrons.
Find the best pair of words based from this analogy: magnus : megas A. tenuo : impleo B.. mono : unus C. aperio : claudo D. pan : nego
i need these answers I'm in deep help
Is electric charge a property of just electricity or is charge a property of all atoms?
Your client has said that he likes French Provincial furniture. What should you do before continuing to develop a decorating plan in that style for him? A. Show