bjones0191ou0dcq bjones0191ou0dcq
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gas. What was cost per gallon?

Respuesta :

LightFighter
LightFighter LightFighter
  • 25-03-2021

Answer:

$3.85

Step-by-step explanation:

$46.20 divided by 12 and you get $3.85

Answer Link

Otras preguntas

Graph the inequality. y> -5x+1
Simplify (-3)(-5)(-2)
For which values of x is the function not defined? Select all that apply. -2 2 5 8
What is the answer so I can answer it on my side of the phone
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME???
To track the fish population in a certain area a sample of 35 fish were tagged and released.Later another sample was caught and 13% had tags Approximately how m
4) Which is a property of a neutron? A) 0 charge B) +1 charge C) -1 Charge D) Essentially no mass 15) Sodium has an atomic number of 11 and has a net char
How do you say thank you in Chinese, Russian, and Indian
If a leaf on the ground is 80 feet from the base of a tree, and the angle of elevation to the top of the tree from the leaf is 46 degrees. Then how tall is the
What factors contributed to industrialization?