nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

When exercising, you have little influence over your personal safety. Please select the best answer from the choices provided. ОТ F
Lactose is a sugar, which macromolecule must it be?
A stadium has 45,000 seats. Seats sell for ​$28 in Section​ A, ​$24 in Section​ B, and ​$20 in Section C. The number of seats in Section A equals the total numb
Are the points H and L collinear? E S H
1. What is a group that is the target of misconceptions and stereotypes? (You don't have to be a member of this group)
P waves move can travel through liquid.true or false(TEST HELP!!!)
Use the table for each problem to find the given limits.
What distance will a vehicle travel before coming to a complete stop from a speed of 70 mph, (a) When the vehicle is traveling on a level roadway with no grade,
Which voice allows writers to use varied and strong verbs in sentences? active voice A passive voice B
!!20 POINTS!! Lucy can buy up to 12 pencils at the store. The cost of the pencils is shown in the graph. What is the domain?