amyrijacksin amyrijacksin
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store chain has $409,384 to buy watermelons. If each watermelon costs $4, how
many watermelons can the grocery store chain buy?

Respuesta :

reveaI reveaI
  • 24-03-2021
Answer:
102,346 :)
Explanation:
Divide $409384 by 4 (409384/4) and you get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Please help!! I have to do all of it a I will mark brainiest!!!
1,390,000,000 in scientific notation
Knowledge about challenges specific to the operations function can help marketing personnel to judge how _____________ new product designs will be.
Quick-service restaurants are likely to spend __________ percent of their income on advertising, more than is spent by the casual, fast casual, or family restau
What is the 4 terms of t(n)=-3n+5
Tim answered all the questions on his math test but got 10 answers wrong. He received 4 points for every correct answer, and there was no penalty for wrong answ
You want to study how mothers, fathers, and adopted children interact in the first year of their time together. Your method-of-choice is to visit the families o
What is the name of the principle where citizens delegate authority to their agents in government while retaining the right to rescind that authority?
1. What method did Theodor Schwann use to verify his hypothesis that all living things are composed of cells? A. He tried to grow an organism from a single cell
A young boy is staring at the tropical fish tank in his mother's office. He reaches in and pulls out a fern-like plant. When he closely examines this plant, he