angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for the turkey? Label your answer using $ and ounces.

What is the unit price for the turkey Label your answer using and ounces class=

Respuesta :

Lindsayp432 Lindsayp432
  • 24-03-2021

Answer:

$0.50 per ounce

Step-by-step explanation:

8/16=0.50

Answer Link
Rileygrey245
Rileygrey245 Rileygrey245
  • 24-03-2021

Answer:

$0.5

Step-by-step explanation:

8 ÷ 16 = 0.5,

You pay $0.5 for each ounce of turkey

Answer Link

Otras preguntas

find the product of - y(2y 3 - 8)
what was the key reason for the post war cash crunch in America ?
Solve P=2 (1+w) for 1.
A.] Given the equation 7(x + 2) = 2x − 1, solve for the variable. Explain each step and justify your process. B.] Jeff solved a similar equation below. Is Jeff
Solve P=2 (1+w) for 1.
MARK ALL the statement if it accurately describes one of the steps taken to transform Paris. a. The wealthy people moved out to the suburbs. b. Broad boulevards
Why did Mikhail Gorbachev have trouble retaining support from hard-line communists?
In 1215,King john was forced to sign the Magna Carta limiting his power. After signing the document, he _ it.
What prompted the change in Ronald Reagan’s approach toward the Soviet Union during his second term?
If it takes 72 muscles to produce human speech, if one of them stops what happens. No sound at all? Or a little unstable?