amaraingram7 amaraingram7
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

micheal brought 12 used books at th book sale. he paid $42.60 for the books. if each book cost the same price, how much did one book cost

Respuesta :

pinkslimer1708
pinkslimer1708 pinkslimer1708
  • 23-03-2021

Answer:

Each book cost $3.55

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

v=kfovern   what does n=
what is a coastal body of water partially surrounded by land in which freshwater and saltwater mix
what is 25% of 860 i remember percentages just need touch up how to do them
infiltration is the process by which rainwater becomes
What Is Immediate Constituent Analysis?
How do you simplify i²⁹? (If you can't tell, that's the imaginary number i^29).
How does a magnet separate mixtures?
what is a coastal body of water partially surrounded by land in which freshwater and saltwater mix
When light waves first enter the eye, they first pass through this transparent layer where they are refracted
Please answer any of these thanks !