zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Could a white person falsely accuse a black person of doing crime because of the 13th amendment
Read the excerpt from Act II of Hamlet. The rugged Pyrrhus, like the Hyrcanian beast,— ’tis not so, it begins with Pyrrhus:— The rugged Pyrrhus, he, whose sa
Find the value of x, rounded to the nearest tenth.
What was the name given to the people who moved to california because of this discovery?
Consider a value to be significantly low if its z score less than or equal to minus−2 or consider a value to be significantly high if its z score is greater tha
As an emt, the standards of emergency care are often partially based on
A preschool uses 4 gallons of milk a day. How many fluids ounces of milk does a preschool use in a day?
-1/3over-15 I need help
The pyramid shown has a volume of 248.22 units ^3 and a base area of 102.01^2 find the height of the pyramid
what was one factor that led to the European dominance in the 1600s and 1700s