dbarry24 dbarry24
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A package of sliced cheese weighs 2 1/4 pounds and costs $18. If 3 slices weigh a total of 2 ounces, how much do the 3 slices cost?

Respuesta :

cooperd0609 cooperd0609
  • 22-03-2021
10 slices will cost 10 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Underline each prepositional phrase in the following sentences and write the noun(S) which the phrase modifies. 1. Nadia was very happy about the first perfect
For this project, we're going to take a closer look at one of your favorite foods to determine what government agency is responsible for inspection and safety o
need help please and thank you
Shaina is 55 kg. What is Shaina's weight in grams
Why did European traders prefer coins of gold and silver?
100 points for this one
Read the guarantee of the right of property in French Declaration of 1789 (art. 2 and 17); Italian Statuto albertino of 1848 (art. 29), Weimar constitution (art
Which of the following expressions has the leftmost value on the number line? A.-7-10 O B. 7-10 C.10-(-7) D.10-7
The breadth of a box is two third of its length and height is one third of its length. if the volume of box is 48m³, find the area of the base of the box.​
what was the cuneiform​