dayahneec
dayahneec dayahneec
  • 26-02-2021
  • Engineering
contestada

Matthew bought 13 used video games that were on sale at a store. He paid $84.37 for the games. If each video game cost the same price, how much did 1 video game cost

Respuesta :

ke8yxjpjd6
ke8yxjpjd6 ke8yxjpjd6
  • 26-02-2021
$6.49. hoped this helped:)
Answer Link
pleasehelpme57 pleasehelpme57
  • 27-02-2021
$6.49 is the answer for the problem
Answer Link

Otras preguntas

Writee the equation of a parabola with focus of (1,-2) and vertex at (9,-2).
are chemicals that are essential to all cellular activity, helping the body convert carbohydrates and fats into energy.
The purpose of advertising is _____.a) to convince consumers that they can benefit from a product or service b) to entertain customersc) to take money from cust
I need help doing my home work plz help me i need the help
A video game system and several games are sold for $ 648. The cost of the games is 3 times as much as the cost of the system. Find the cost of the system and
For the sentence below, should I use "I" or "me"?Using I:Playing games has always been fun for Ashley and I, but...Using me:Playing games has always been fun fo
Como saber si una palabra es un hiato
6.04 x 10^3 normal number
How many thumbs down votes did the video get
what are some geographical feature of africa