33sayfde 33sayfde
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

1 pound of cheese cost 3.00. Layla has 13.00 to spend. How many pound of cheese can she get?

Respuesta :

27jwilliams
27jwilliams 27jwilliams
  • 26-02-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Answer Link
cheyenne8912
cheyenne8912 cheyenne8912
  • 26-02-2021
answer: 4 pounds of cheese
hope it helps :)
Answer Link

Otras preguntas

____________encompasses a broad set of activities that include planning, coding, testing, and documenting while a related activity, _____, is a development proc
Jane is solving the linear equation 13+4x-9=7x+7-3x. Her final two steps are: 4+4x =4x +7 4 = 7 Question 15 options: The solution is x =0 The solution is the
WHAT THE HECK IS THE ANSWER TO THIS -(3x+y)+2(x-4y)
someone help me with this. 10 points for this !!!
Emma is working on a web page about photography. She plans to include many images in the website. Which format should she use to upload them quickly and easily
If you were an employer who wanted to increase volunteerism among your employees, what strategy would you employ in order to increase the chances that the emplo
Select all the true statements. A.The length of AB is –3. B. d(B, C) = BC = |6 – 1| C. AB + AC = BC D. AB + BC = AC E. The length of BC is 6.
The sum of four consecutive integers is -18. What is the greatest of these integers?
7(4x – 3) = -2(x + 6) -1 What is the correct answer to the problem?
Discuss the differences between a quantitative and qualitative risk analysis. Please write two paragraphs.