BuzzyLearning
BuzzyLearning BuzzyLearning
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pencil cost $0.19. How much money will you spend if you buy p pencils?​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 25-02-2021

Multiply the cost of one pencil by the quantity of pencils (p) you buy:

Total = 0.19p

Answer Link
demuremichelle demuremichelle
  • 25-02-2021
the answer would be .19p because it isn’t giving you a specific amount of pencils to buy.
Answer Link

Otras preguntas

Which scientist explained why binary stars change colors? A. Isaac Newton B. Warren Washington C. Christian Doppler D. Charles Kuen Kao
Solve for x in the triangle. Round your answer to the nearest tenth
write down an example scenario of an object that has acceleration
distance between Cuba and Jamaica​
Particles q1, 92, and q3 are in a straight line. Particles q1 = -5.00 x 10-6 C,q2 = -5.00 x 10-6 C, and q3 = -5.00 x 10-6 C. Particles q1 and q2 are separated b
I NEED HELP ASAP!! GIVING BRIANLIST
which of these describes the iroquois​
A polygon is transformed using the rule x,,,, y,,,, to 3x,,,,, 3 "y"..... Which statement best describes the transformation?
Determine the y intercept (8th grade)
Which of the following best explains a geographic characteristic shared by megacities in the global periphery? Megacities developed due to major investments in