JacobWasTaken
JacobWasTaken
25-02-2021
Mathematics
contestada
Please help I need these points bro.
Respuesta :
mmurphy25
mmurphy25
25-02-2021
Answer:
y= 0.8x
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
An 8-pound pack of ground beef sells for $15.04. What is the cost per pound of the ground beef
Read this paragraph from a story about an undersea creature.The giant creature skulked alongside the submarine, matching our speed exactly. From the porthole, w
5.) Solve the equation below X/19=4
What did many Europeans believe about their technology such as printing presses weapons and ships?
Which process(es) has steps called prophase, metaphase, anaphase, and telophase? meiosis and mitosis mitosis and fertilization fertilization only meiosis only
Read the caption from When Birds Get Flu by John DiConsiglio. Epidemiologists worried that one or two sick chickens could infect a whole town. And that town cou
long dailogue between two friends about development of society
Do you think cost can be decreased over time and if yes ,why and how ;and if not why? I needhellllp
What is the answer. Shawn pays $1.75 for a school lunch on days when he doesn't bring his own lunch to school. One week he bought a school lunch on Monday and F
Which of these uses correct capitalization in each question from 14-21?