renoranks954
renoranks954 renoranks954
  • 24-02-2021
  • History
contestada

John and his 3 friends decide to order food. The cost of one box of food is $x. If each boy purchases one box of food, what is the total cost? *​

Respuesta :

maxattack04 maxattack04
  • 24-02-2021
the total cost of the food is 4x
Answer Link

Otras preguntas

Write the complete proof in your paper homework and for online (only) respond to questions or statements (if any) that are parts of your proof or related to it.
He would not trip, he wouldn't fall. O A. Complete O B. Run-on
Can you help me find x 8th grade math
Which of the following are remote interior angles of angle 1? Check all that applyA. <5B. <2C. <3D. <1E. <4F. <6​
Please help. Geometry!
Solve y + 2∕7 < 1∕3. Question 8 options: A) y > 13∕21 B) y < 13∕21 C) y < 1∕21 D) y > –1∕21
Which of the following are remote interior angles of angle 1? Check all that applyA. <5B. <2C. <3D. <1E. <4F. <6​
Solve for XMarking you the brainliest​ provided you got it right and with step by step explanation​
Is the molecule H2+ stable?
The sum of a number (m) and 15 is 80. Which equation shows this relationship