allysoso08 allysoso08
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Last week a pound of grapes cost $3. This week they are 12% more expensive.
What is the current price of a pound of grapes?
Enter your answer in the box

Respuesta :

AgentQueen
AgentQueen AgentQueen
  • 03-03-2021

Answer:

3.36

Step-by-step explanation:

3+12%=3.36

Answer Link

Otras preguntas

Find the missing parts
hey! i’ll give brainliest please help
GIVING BRAINLIEST Read the excerpts from the two articles on sea otters. Article A Sea otters are one of few tool-using mammals. They enjoy a diet of seafood, i
________occurs when an entire species cannot adapt to a long-term environmental change. A population that cannot find food after a flood in the environment may
19. When pouring a foundation using insulating concrete forms, it's important to remember that O A. you shouldn't do the pour in cold weather because of curing
What is the area of the hexagon?
What is Puzzle 3 Summer break escape room kesler science answer?
a body thrown vertically upwards from grounf with inital vel 40m/s then time taken by it to reach max hieght is?
2x 3 +5x 2 +x−5 is divided by x+1x+1
10. Choose all fractions equivalent to 36/40 A) 3/4 B) 9/10 C) 9/40 D) 18/20