ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

What is the identity of a sample that has a mass of 8.97 g and a volume of 0.79 cm3? A.copper B.gold C.lead D.iron
Find a model for the situation and use the model to answer the question: The number of students enrolled in a school district was 8500 in 2010. Enrollment has
Why is Brazil developing the fuel ethanol into a major industry?
Outline the effect of CFCs on the ozone layer.
Only 3 students in each event win medals at the track meet. If 9 students are running the mile, what fraction of them will win a medal?
a triangle has 2 angles that each measure 70 degrees what kind of triangle is it
3 The components of a 15-meters-per-second velocity at an angle of 60.° above the horizontal are (1) 7.5 m/s vertical and 13 m/s horizontal (2) 13 m/s vertical
the sum of my digits is 12.when rounded off to the nearest hundred .i am 500.rounding to the nearest 10 makes me 530.what am I?
what factors discouraged the use of nuclear weapons during the cold war
Which of the following Americans worked with the United Nations and helped write the United Declaration of Human Rights?